Video marketing zdecydowanie szybciej i trafniej dociera do odbiorców niż treści pisane. Nie oszukujmy się, rozleniwiliśmy się jako konsumenci. Wolimy przekaz, który nie wymaga od nas złożonych mechanizmów przetwarzania. Odpowiedzią na to jest stale rosnący trend reklamowania się poprzez video. Jak przyciągnąć klientów wiedzą giganci, ale też mali przedsiębiorcy. Coraz częściej dopiero co rozwijające się firmy decydują się na „filmową” formę promocji. 

Video marketing na skalę mikro

video marketing dla firm

Pomimo coraz odważniejszego podejścia do marketingu w firmach, nadal spotykamy się z przeświadczeniem, że na promocję video mogą sobie pozwolić tylko przedsiębiorcy z pokaźnym budżetem. Jasne, że filmy w świetnej jakości, z dobrym oświetleniem i nazwijmy to „bajerami” potrafią pochłonąć dziesiątki tysięcy złotych. Jednak nie musisz posiadać takiego zaplecza finansowego, aby rozpocząć swoją przygodę z nagrywaniem video. Wystarczy, że zainspirujesz się pracą youtuberów.

„Wielu ze znanych i poważanych dziś youtuberów swoje pierwsze filmiki kręciło z typowo domowego budżetu.”

— też tak możesz

Zacznij od filmów kręconych smartfonem

Kusi Cię video marketing, ale tłumaczysz się, że zaczniesz dopiero wtedy, gdy kupisz sobie kamerę? Rada od nas – NIE MYŚL TAK! Zapewne masz w zasięgu ręki smartfona, który w zupełności wystarczy do nagrania pierwszego pomysłu. To też dobra droga do sprawdzenia jak się czujesz przed kamerą… Uwierz, że pierwsze nagrania będziesz chciał od razu usunąć, lub przerobić. Zacznij od oswojenia się z kamerą. Nawet jak usuniesz pierwsze kilkanaście nagrań, nic się nie stanie!— nie poddawaj się Oczywiście nie wykluczamy istnienia Twojego wybitnego talentu i parcia na szkło! Im mniej nagrań będziesz potrzebował do osiągnięcia zadowalającego efektu, tym lepiej dla Ciebie. Nie zniechęcaj się jednak, jeśli po paru godzinach efekt będzie daleki od Twoich zamierzeń. Zrób sobie przerwę i spróbuj nagrać coś innego dnia. Pamiętaj, liczy się niezłomność w działaniach!

smartphone_video marketing

Liczy się dobry pomysł

Jak już kamera nie będzie wywoływała u Ciebie napadów niekontrolowanego śmiechu lub szczękościsku, zacznij kreować mini scenariusz. Poniżej spisaliśmy Ci kilka zasad na udane nagranie:

  1. Luźna forma – cokolwiek chcesz przekazać, zrób to w jak najbardziej swobodny sposób. Po pierwsze ubierz się tak, aby czuć się sobą. Jeśli krawat normalnie trzymasz tylko w szafie – nie zakładaj go do nagrania. Po co się dodatkowo stresować?
  2. Nie ucz się na pamięć – najlepiej będzie jeśli kilkakrotnie przećwiczysz to co chcesz powiedzieć, za każdym razem używając innych słów. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zawiesisz się nad zapomnianym, wcześniej wyuczonym słowem. Kamera w dziwny sposób zawsze wymazuje z pamięci słowa, które miałeś powiedzieć : )
  3. Filmuj urywki z życia – nawet jeśli Twoje filmy mają sprzedawać firmę, a nie Ciebie nie skupiaj się na suchych tekstach o superlatywach i tym czego to Twoja firma nie zrobi… Lepiej nakręć urywek z codziennych czynności, z tego jak Twoja firma funkcjonuje na co dzień. Często minutowy filmik pokazujący zespół przy pracy, osiągnie to co jest najważniejsze: zbuduje relacje. Twoi klienci zobaczą dzięki temu, że za Twoim logo, marką, produktami czy usługami, stoją normalni, czasem bardzo interesujący ludzie!

Pamiętaj, aby zabierając się za video marketing dobrze się przy tym bawić. W takim wypadku nakręcone filmy będą naładowane pozytywną energią, którą uwierz nam, idzie wyłapać!

Obecnie brak komentarzy