Przedsiębiorco! W tych czasach, gdyby ktoś zapytał Cię, czy warto zainwestować w stronę www dla Twojego biznesu, to z pewnością odpowiedziałbyś „ Tak!”. Dziś rynek programowania i IT jest przeogromny. Jakiemu zleceniobiorcy zlecić to zadanie? Czy Iksińskiemu, który zrobi to za kilka stówek, czy komuś, kto bardziej się ceni za takie usługi?? Dziś postaram się pomóc Ci w tym niełatwym, a może i całkiem prostym wyborze. Zakładając biznes z pewnością chciałeś, żeby wiadomość o istnieniu Twojej firmy rozprzestrzeniała się jak „bakteria drogą kropelkową”. Stronka jest właśnie jednym z mechanizmów, które tą „ bakterię” przenoszą. 

Strony za kilka stówek

Strony za kilka stówek zazwyczaj robione są na gotowych szablonach, wykorzystując podobne teksty, grafiki do konkurencyjnych firm. Obrazki często są ucięte, teksty się nie mieszczą, cały szkielet strony często się psuje. Elementy na siebie nachodzą itp. Są to tylko zewnętrzne aspekty. Docierając do wnętrza, z czasem okazuje się, że strona jest „ciężka”, przez co bardzo długo się ładuje. Z autopsji wiem, jak bardzo to denerwuje odbiorcę!  Często też takie strony są tworzone pod 1 przeglądarkę, a ludzie korzystają z różnych. Zdarzają się błędy w kodzie strony. Stronka jest tania i prosta, ale z czasem zrozumiesz, że nie ma takiej funkcjonalności, jaką chciałbyś, żeby miała.

Strony za około 5000 zł

Strony robione za około 5000zł odznaczają się przede wszystkim indywidualnym podejściem do zleceniodawcy przez programistów. Tu nie ma mowy o błędach i chaosie. Projekty przede wszystkim oparte są na wizji klienta, przez co stronka jest unikalna i niepowtarzalna. Projektanci analizują strony konkurencyjnych firm. Spotykamy się tu z dbałością o detale w formie idealnego skalowania strony pod różne urządzenia. Bo owszem strony za kilka stów też mogą się skalować, ale nie tak dobrze. Strony droższe koduje się w zgodzie z 5 najpopularniejszymi przeglądarkami (Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Safari i Internet Explorer). Dzięki temu strona otwiera się i działa idealnie bez względu na typ przeglądarki z jakiej korzysta użytkownik. Generalnie projektanci strony za ok. 5000zł robią wszystko, aby po wyświetleniu witryny przez Twojego potencjalnego klienta, od razu wiedział on, że to z Tobą chce zawrzeć współpracę. 

Wspólne cechy

W standardy obu opisanych przeze mnie typów stron powinny wejść zabezpieczenia przed hakerami, favicony, informacje o wykorzystywaniu plików cookies. Niestety w rzeczywistości nie zawsze jest to sprawą oczywistą.

Reasumując…

Dla nowo powstałej firmy cieżko jest wydać kilka tysięcy w celu utworzenia strony. Podziel sobie ten koszt zainwestowany w stronę na przykładowo 5 lat (po około 5 latach zazwyczaj zmienia się wygląd strony). Wychodzi ok. 1000 zł w skali roku, czyli miesięcznie, ok 80 zł. Oczywiście, utrzymanie strony wiąże się z dodatkowymi kosztami za hosting i domenę. To wydatek w granicy 200zł rocznie. Zastanów się, czy to faktycznie dużo? Strona jest Twoim pracownikiem- ona dla Ciebie pracuje. 

Pamiętaj: „ Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

 • Adela

  W rzeczy samej, „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To właśnie w głównej mierze od wizerunku zewnętrznego zależy, w jaki sposób firma będzie postrzegana przez klientów. Dobra stronka to dziś „must-have”!

 • Paweł Cengiel

  Podzielam zdanie. Mimo iż jeśli nasza oferta wymaga rozbudowanej strony internetowej, będzie to inwestycja, która korzystnie wpłynie na odbiór przez użytkowników, a co za tym idzie, wspomoże cały proces zakupowy.

  • Kinga

   Dokładnie:) Bo strona to pierwszy handlowiec firmy, który nie woła jeść i i spać! 🙂