Prowadzenie własnej firmy w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie to niemałe wyzwanie. Z jednej strony łatwiej dotrzeć z ofertą do potencjalnych klientów, z drugiej zaś konkuruje się nie tylko z bliskim otoczeniem biznesowym, ale praktycznie z całą branżą. Wsparcie w postaci narzędzi marketingu internetowego nie staje się więc kwestią wyboru, lecz koniecznością. Od czego warto zacząć? Czy samo pozycjonowanie wystarczy? Jeśli tak, dla kogo będzie ono w stanie wygenerować najwięcej korzyści?

Co trzeba wiedzieć?

Aby móc w pełni zrozumieć rolę specjalistów SEO, zleceniodawca powinien nie tylko wiedzieć co to jest pozycjonowanie, ale też znać poszczególne etapy całego procesu. W najprostszym ujęciu pozycjonowanie to szereg usystematyzowanych działań, które pomagają danej stronie internetowej w osiągnięciu możliwie najwyższych pozycji w wyszukiwarkach. Dzięki temu aktualni, a przede wszystkim potencjalni klienci znacznie szybciej trafiają na określoną witrynę lub do danego sklepu internetowego. To z kolei zwiększa szansę na zainteresowanie się ofertą przedsiębiorstwa i skorzystanie z niej.

Zaufać profesjonalistom

Każdy, kto liczy na korzyści z pozycjonowania, zastanawia się przede wszystkim, kiedy efekty się pojawią i czy będą stałe. Zależy to od wielu czynników, ponieważ działania profesjonalnych agencji SEO obejmują zarówno wnikliwy audyt oraz optymalizację strony, budowanie contentu (zawartości) na niej, dobór słów kluczowych, link building, monitoring, raportowanie, ale nie tylko. Ogromną rolę odgrywa wiedza osób odpowiedzialnych za cały proces oraz ich doświadczenie. Praca związana z utrzymaniem pożądanych pozycji w wyszukiwarkach jest równie wymagająca, co ich wypracowanie. Ważne więc, aby zatrudnieni specjaliści dbali też o cykliczną analizę konkurencji.

Kto powinien pozycjonować swoją witrynę?

Właściciele firm, jeszcze przed zleceniem jakichkolwiek działań, zastanawiają się, dla kogo narzędzia marketingu online są najbardziej przydatne i czy ich działalność również znajduje się w tej grupie. Warto wyraźnie podkreślić, że pozycjonowanie jest wskazane nie tylko dla sklepów internetowych, lecz wszystkich podmiotów, którym zależy na utrwalaniu swojego wizerunku w sieci. Korelacja pomiędzy osiąganymi rezultatami a inwestowanymi środkami wypada bardzo korzystnie. Dla osób oczekujących efektów, SEO powinno być jednym z pierwszych wyborów, jeśli idzie o nakłady marketingowe.

Atrakcyjna oferta dla firm?

Ogromnym zaufaniem wśród większych i mniejszych przedsiębiorców cieszy się Grupa TENSE Polska. Zapewnia potencjalnym zainteresowanym bezpłatne konsultacje oraz możliwość przedstawienia oferty, precyzyjnie dopasowanej do oczekiwań, w przeciągu 24 godzin.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: https://www.grupa-tense.pl/landing-spmedia/

Wypełnienie formularza znajdującego się na stronie pozwala na skorzystanie ze specjalnego kodu rabatowego. Do podjęcia współpracy z poznańskimi specjalistami dodatkowo zachęca przejrzysty (i atrakcyjny cenowo) system rozliczania się za osiągnięte efekty.

 • Paweł Cengiel

  Pozycjonowanie własnej strony to zabieg, który warto wdrożyć z uwagi na dużą konkurencję. Korzyści, jakie możemy zyskać stanowią dowód na to, iż jest do dobra inwestycja.

 • Tomek

  wszystko dobrze, ale pozycjonowanie ma też wady, np. długo trwa, jest kosztowne na wejście, może powodowac kary itp

  • Kinga

   Tomku, są firmy które nie pobierają opłaty za pierwsze 3 miesiące. Przyznam, że wdrożenie jest dość długotrwałe, aczkolwiek późniejsze efekty wynagradzają ten czas i zainwestowane pieniądze przynoszą ich zwrot z nawiązką 🙂