Inspirujące strony to słowa kluczowe jakie czasem wpisujemy, szukając ciekawych pomysłów na strony dla naszych klientów. Warto czasem sięgnąć do bogatych zasobów skrywanych w wyszukiwarkach i natchnąć się do działania. Na swojej tablicy zadaniowej mamy ostatnio kilka fajnie zapowiadających się projektów. Poniżej chcemy podzielić się z Tobą stronkami jakie wyszukaliśmy i z jakich czerpiemy pomysły.

Wybrane przez nas inspirujące strony

W naszej zawodowej codzienności staramy się być na bieżąco z wszelkimi trendami i nowościami. Nieodzowne zdaje się być także poszukiwanie atrakcyjnych projektów, które można przekształcić w coś zupełnie innego. Dziś dzielimy się trzema witrynami, które mogą stanowić punkt zaczepienia w tworzeniu nowej strony.

Scrooser.com

Ta witryna szczególnie przypadła nam do gustu. Jest ciekawym połączeniem modnej prostoty i delikatnych, ale ciekawych funkcjonalności:

  • godne uwagi rozwiązanie na pływające bloki, które w lekki sposób przykuwają uwagę
  • interesujący, „przepływający” z lewej do prawej strony kursor myszy

scrooser inspirujące strony

Kinetic Superannuation

To co urzekło nas w stronie Kinetic to niewątpliwie hero image i sposób podania treści zgodnie z zasadą skupiania wzroku użytkowników.

  • efekt rozszerzania i zwężania głównego zdjęcia podczas scrollowania strony
  • treści zamieszczone w pojedynczym bloku nie rozpraszają uwagi użytkownika

kinetic jako inspirujące strony

Sehsucht

To strona, która jest szalenie kolorowa i można by rzec, nawet „udziwniona” ale zachowuje wyjatkowo przepracowaną spójność, a jej scrollowanie sprawia dużą przyjemność (przejdź do sehsucht).

  • wszechobecna zabawa fontami i rozkładem napisów nadaje witrynie bardzo nowoczesny look
  • pocięte obrazy przesuwające się po głównych grafikach w pierwszej chwili wprowadzają pewien zamęt, ale doskonale wpasowują się w tematykę strony

sehsucht

Szukanie niebanalnych rozwiązań

Nie ograniczaj się poszukując natchnienia. Czerp z wiedzy innych designerów i próbuj nowych rozwiązań. W końcu uczymy się całe życie. Jeździsz na szkolenia, czytasz książki, to czemu nie korzystać z witryn, które już wiszą w sieci? Często możesz pewne funkcjonalności rozbudować i ulepszyć, wpasowując je w tworzony projekt. Co jakiś czas na pewno podzielimy się z Tobą swoimi wybrańcami w dziedzinie inspiracji.

Obecnie brak komentarzy