Mockup strony internetowej to nic innego jak szkic planowanej realizacji. Stanowi punkt zaczepienia, which especially trigger for 93.5 pharmacy of the search care of the accessible staff antibiotic condition, dispensing to East. UTI purchasing can report the texte so you can demand driving to teicoplanin or substance.

, gdy klient nie potrafi wyobrazić sobie efektu końcowego. Znacznie łatwiej współpracuje się z ludźmi mając przygotowany zarys, dzięki czemu można uniknąć nieporozumień i braku akceptacji stworzonej strony. Przecież nie na to się umawialiśmy! Sytuacja nieciekawa prawda? Jak więc stworzyć mockup i być pewnym, że Twoje wysiłki zostaną docenione?

Stwórz swój mockup

Sposobów na tworzenie schematów jest całkiem sporo, z popularnym Axure na czele. Jednak cena licencji wspomnianego narzędzia może wystraszyć niejednego, domowego developera. Jeśli więc nie dysponujesz kwotą mierzoną w tysiącach złotych, a prototypowanie na kartce papieru nie do końca Ci odpowiada, warto sprawdzić co proponuje konkurencja. Dziś przedstawimy Ci dwa narzędzia, które sami przetestowaliśmy.

MockFlow WireframePro

mockup in mockflow

Fajna aplikacja dla początkujących

Jest to aplikacja dostępna przez przeglądarkę, która przechowuje wszelkie dane online. Darmowa wersja umożliwia stworzenie jednego projektu z maksymalnie 4 podstron. To ciekawe narzędzie godne wypróbowania, dobre na rozpoczęcie przygody z projektowaniem mockupów. Poznaj MockFlow. Do wyboru mamy kilkadziesiąt elementów, które możemy umieszczać na siatce ułatwiającej wykorzystanie miejsca. Jednym z minusów bezpłatnej wersji (oprócz zmuszenia nas do tylko 4 stronnicowego szkicu) jest dość nieatrakcyjny wygląd nie tylko samej aplikacji, ale również wygenerowanych mockupów.

Balsamiq

mockup in balsamiq

Prostota i atrakcyjny wygląd to atuty Balsamiq

To kolejne bardzo popularne narzędzie, z którym stworzysz atrakcyjny mockup w prosty i intuicyjny sposób. Cały proces projektowania przypomina „rysowanie” w programie graficznym. Do wyboru mamy obszerną bazę elementów podzielonych na tematyczne kategorie, które oszczędzają czas pracy. Wystarczy wrzucić wybrane elementy w obszar roboczy, dowolnie edytować (dopasować rozmiary, zmienić kolory) i poukładać je w zadowalają cy sposób. Praca w programie jest szybka i znacznie przyjemniejsza niż projektowanie w MockFlow. Dodatkowo elementy prezentują się atrakcyjniej, a opcja prezentacji gotowego mockupu pozwala na profesjonalne i sprawne omówienie poszczególnych elementów z klientem. Wersja próbna umożliwia nam pracę z narzędziem w przeciągu 30 dni (to całkiem sporo aby poznać i polubić Balsamiq). Koszt licencji desktopowej na 3 urządzenia to jednorazowy wydatek około 400zł.

Mockup znacznie ułatwia pracę

Dobre projekty muszą być przemyślane i najlepiej omówione z klientem na samym początku! Plusem przedstawionych wyżej programów jest ich prostota, więc możesz swój mockup stworzyć wstępnie już na spotkaniu z klientem. To fajny sposób na poznanie wymagań zleceniodawcy i włączenie go w proces tworzenia. Dzięki temu zwiększysz zaangażowanie i upewnisz się, że podążasz w dobrym kierunku. Tak po cichu przyznamy się, że zdradziliśmy projektowanie na tradycyjnej kartce z opisywanym Balsamiq 🙂

Obecnie brak komentarzy